کمی تا قسمتی خوشحالم

امروز خیلی خوشحالم! یادتونه توی 2پست پیش (از خبرگزاری ها تا روزنامه خواندن مردم ما) ، چقدر اعصابم داغون بود و گفتم من باید برم برای یه جای درست و حسابی غیر از باشگاه خبرنگاران ، خبرنگاری کنم.

خب... حالا هم رفتم و یه جایی رو پیدا کردم.

(من اصولا آدمیم که اگه بخوام میتونم. فقط باید سخت بخواهم)

این جایی که پیدا کردم مجله ی سروش هفتگی هست. سروش هرچند که محیط و نوشته هایش سیاسی نیست. اما برای سخنان و قلم خبرنگار ارزش قائله.

راستش باورم نمیشه که به همین راحتی قبول کنند. البته فعلا در مرحله ی صحبت با سردبیر مجله هستم. هنوز کاملا قطعی نشده. برای نمونه کار یکی از مصاحبه هایی که گرفته بودم رو نشونشون دادم.

خوشم اومد... سردبیره کلی تحویل گرفت و از ادبیات نوشتاری ام تعریف کرد. و گفت: معلومه کاربلد هستی.

گفتم: من دوره های کامل خبرنگاری از جمله؛ مبانی خبر - مصاحبه - گزارش نویسی رو گذرانده ام.

گفت: چرا برای باشگاه خبرنگاران خودتون خبرنگاری نمیکنید؟؟

گفتم:چون من برای مخاطبم ارزش قائلم و خودمو موظف میدونم در یک خبر یا گزارش تماما به سوالهای مخاطبم جواب دهم. نه اینکه به خاطر سیاست های نادرست برخی ارگان ها، مخاطبم را از بیشتر دانستم منع کنم.

گفتم: دوست دارم با مخاطبان جوان با همان ادبیات خودشان سخن بگویم. نه به طور رسمی. و اینکه دوست دارم گزارشم را طوری بنویسم که خواننده ام پس از خواندن مطلب، تعداد سوالاتی که در ذهنش ایجاد میشود به حداقل برسد.

 

اما مشکلی که مانع فعالیتم میشه ، تحصیل است. اینکه من امسال تصمیم گرفته ام کمی تا قسمتی خر بزنم.

اما خب.. این هم حل میشه. چون من و مرجان با هم تصمیم گرفته ایم با هم کار کنیم و گزارش های دونفری بگیریم. مرجان هم خونشون نزدیک دفتر مجله هست و کمی مشکل حل میشه.

دعا کنید همه چیز درست بشه...

/ 1 نظر / 14 بازدید
شقایق

تو انقد فعال بودی و ما نمی دونستیم!!!